czwartek, 19 grudnia 2013

Cudowne działanie masy perłowej

Wiem, wiem miało być o aloesie. Ale jak tu nie napisać o czymś tak ciekawym i dobroczynnym dla naszej skóry, czyli o masie perłowej.Krem Grisi z zawartością masy perłowej rozjaśnia i wygładza skórę, redukuje brązowe plamki powstałe w skutek nadmiernego opalania lub problemów hormonalnych  oraz  ślady po trądziku. 

Zaleca się stosowanie tego kremu na blizny różnorodnego pochodzenia, plamy skórne i rozstępy oraz osobom o cerze trądzikowej. 

Krem zmniejsza i łagodzi podrażnienia. Mocno nawilża, uelastycznia, regeneruje, wzmacnia napięcie skóry, a co za tym idzie działa przeciwzmarszczkowo. Chroni skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Krem ma konsystencję maści i jest idealny na noc.

Do wszystkich rodzajów cery.

Informacje dotyczące kosmetycznego przeznaczenia masy perłowej wskazują, że ma ona korzystny wpływ na skórę. Mikroelementy oraz aminokwasy, jakie zawiera wzmacniają skórę. 
Uważa się, że składniki te regulują metabolizm komórek skóry, tonizują ją i przyczyniają się do jej regeneracji i odmłodzenia. Dodatkowo powodują efekt rozjaśnienia cery. Udowodniono, że masa perłowa posiada zdolność trwałego pochłaniania szkodliwego promieniowania, stąd może stanowić specyficzną ochronę skóry i zapobiegać niekorzystnym następstwom działania promieni słonecznych – powstawaniu wolnych rodników i wywoływanych przez nie zmian w komórkach skóry.

Mieszkańcy Ameryki Południowej od wieków stosowali papkę przygotowaną z masy perłowej zmieszanej z sokiem z cytryny w przypadkach pogorszenia stanu skóry oraz jej uszkodzeń, blizn i przebarwień.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz