sobota, 12 stycznia 2013

Rodzaje cery i Aloes
Do jakiego rodzaju cery stosować aloes?

Generalnie najczęściej spotykamy się z czterema rodzajami cery:

Skóra sucha: jest to skóra delikatna, która łatwo ulega podrażnieniom i ma dużą tendencję do łuszczenia się. Musi być regularnie nawilżana. Ten rodzaj skóry ma skłonności do powstawania zmarszczek wokół oczu i ust.

Skóra normalna: to skóra gładka i delikatna, która wymaga nawilżania, ale nie aż tak częstego jak sucha. Z upływem czasu ma tendencję zmieniania się w sucha.

Skóra tłusta: w obszarach tłustych na nosie, czole, brodzie widoczne są wypryski. Na skórze pojawia się trądzik i zaskórniki. Taką cerę należy systematycznie oczyszczać odpowiednim dla skóry mydłem i wodą.

Skóra mieszana: ten rodzaj skóry łączy charakterystykę cery tłustej np. tłuste strefy (broda, nos, czoło) z elementami cery suchej w innych strefach twarzy, jak policzki.

Aloes jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery. Każda skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, przy cerze suchej użycie aloesu przed nałożeniem kremu właściwego ułatwi jego wchłanianie, przy cerze tłustej po umyciu odpowiednim mydłem, właściwie ją nawilży.
Biorąc pod uwagę wyjątkowość każdej cery należy stosować aloes uzupełniając go tym co skóra dodatkowo potrzebuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz